Przysięga Ratownika WOPR
Ja, ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyjmuję za swe godło niebieski krzyż i złotą kotwicę, przyrzekam sumiennie i w pełnym poczuciu odpowiedzialności moralnej wypełniać swoje obowiązki społeczne, dopóki zdrów będę, bez względu na pogodę, porę dnia i nocy przez okres całego roku, pośpieszę z pomocą ludziom, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie utraty życia w wodzie. Wszystkie swe siły i umiejętności wykorzystam dla zmniejszenia nieszczęśliwych wypadków utonięć, nie zapominając, że od mojej postawy i działania zależeć może życie ludzkie.
„Ratownicy zjawiają się gdy ty potrzebujesz pomocy, bez względu na pogodę
Walczą- .....aby inni mogli żyć”
W ratowaniu życia ludzkiego żadne granice nie mają znaczenia.
Stanisław Knoff, Gdańsk
Będąc Ratownikiem Wodnym:
Ratujesz Życie, Rozwijasz się , Poznajesz nowych ludzi.
Lubisz pływać?
Chcesz pomagać innym? Jesteś odpowiedzialny? Przyłącz się do NAS!
Poprzedni
Następny

WCKRW

Wojewódzkie Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Kruszwicy jest wojewódzkim centrum koordynującym zgłoszenia z ogólnopolskiego numeru ratunkowego nad wodą 601 100 100 z terenu województwa kujawsko –pomorskiego Połączenia odbierane są przez całą dobę, przez cały rok.

Wykorzystane technologie oraz innowacyjne zarządzanie powoduje, że system jest ewenementem na skale światową. Wyjątkowe rozwiązania oraz efekty były prezentowane dla International Lifesaving Federation – międzynarodowej organizacji zrzeszającej z całego świata krajowe organizacje zajmujące się ratownictwem wodnym.

Działanie systemu WCKRW opiera się głównie na jednostkach ratowniczych znajdujących się w województwie kujawsko-pomorskim), kąpieliskach, oraz innych bazach ratowniczych na województwa kujawsko – pomorskiego:

Przewiń do góry